31 januára, 2019

Ambiente a Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji #1

Športové podujatia najrôznejšieho charakteru patria odjakživa k tým najobľúbenejším a najnavštevovanejším. Aj Slovensko už niekoľkokrát hostilo medzinárodné súťaže, v ktorých sa bojovalo o prestížny svetový pohár a tento rok opäť privíta delegácie z najrôznejších krajín a bude na čas domovom Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

Na tento športový event roka sa treba poriadne pripraviť a tak obe mestá, Bratislava a Košice, v ktorých sa hokejové zápasy budú konať, už prijímajú rôzne opatrenia a organizátori sa snažia robiť všetko pre to, aby nenastali zbytočné komplikácie a všetko prebehlo hladko.

Tak, ako organizačné tímy, tak aj návštevníci sa musia dobre pripraviť a nenechať si všetko na poslednú chvíľu. Najmä tí, ktorí sa chystajú prísť zo zahraničia, alebo vzdialenejších kútov Slovenska. V tomto blogu sa pokúsime dať dokopy zopár tipov a trikov pre hokejových nadšencov plánujúcich výlet do Bratislavy.

Poznáte Ambiente – servisované apartmány v centre hlavného mesta, ktoré poskytujú ten najlepší pomer ceny a kvality a jedinečný komfort v mnohých ohľadoch. Ak už sa teraz zamýšlate nad pobytom počas Majstrovstiev, tak výborne. Nie, nie je príliž skoro. Čím skôr si rezervujete ubytovanie tým lepšie. V Ambiente máte niekoľko možností. Ak si spravíte rezerváciu priamo cez stránku našej spoločnosti, alebo kontaktujete ochotných členov nášho tímu, tak máte možnosť využiť skvelé zľavy. Váhate medzi kratším a dlhším pobytom, alebo či prísť na prvé, alebo finálové zápasy? Pamätajte, že čím viac dní u nás, tým výhodnejšia cena každej pridanej noci. S rezerváciou ale naozaj dlho nečakajte. Pravdepodobnosť zdražovania vo všetkých ubytovacích zariadeniach je takmer stopercentná. Ambiente má navyše prispôsobiteľné storno podmienky.

cafeteria coffee work

Pri rozhodovaní sa medzi hotelovou izbou a apartmánom nezabúdajte na to, že všetky naše byty ponúkajú okrem iného aj spoločné obývacie priestory so sedačkou a plochou TV, kde môžete spolu s priateľmi sledovať zápasy, pokiaľ sa teda práve nenachádzate priamo na štadióne. Za zmienku ešte určite stojí vlastná kuchyňa a práčka (+všetky čistiace prostriedky) a poloha. O ďalších výhodách sa dozviete napríklad aj v tomto blogu.

V rámci príprav na dovolenku, alebo výlet, je tiež dôležité mať prehľad o počasí v danej krajine. Slovensko leží v miernom podnebnom pásme čo znamená, že počas mája sa teploty cez deň zvyknú vyšplhať až na 25 stupňov. Určite si teda môžete pribaliť aj šortky, šaty a tričká s krátkym rukávom. Nezabudnite však aj na teplejšie oblečenie, ktoré sa vám zíjde počas zápasov na chladnom štadióne. Ak máte pocit, že sa tým pádom musíte baliť ako na „celý rok“, spomeňte si, že v každom Ambiente apartmáne sa nachádza spomínaná práčka, kde si môžete oblečenie oprať a tým pádom si nemusíte z domu brať tričko a nohavice na každý deň, najmä ak idete na dlhší pobyt.

Často sa stáva, že máte neskorý nočný príchod, môže meškať lietadlo, alebo sa hneď ponáhľate na prvý zápas. Pre tieto prípady sú k dispozícii naše keyboxy, v ktorých nájdete všetko potrebné a ubytovať sa môžete rýchlo  a pohodlne aj sami. Je však nutné urobiť online check-in vopred. O tejto možnosti sa môžete informovať u nášho tímu, ktorý môžete kedykoľvek kontaktovať a dočítate sa o tom aj tu.

V nasledujúcom blogu nájdete ďalšie tipy a okrem iného vám poradíme aj s dopravou v rámci Bratislavy počas Majstrovstiev sveta.

 

K. D.