Bratislava

1

Slovenské centrum byznysu, historických památek i nekonečné zábavy. Město, které nikdy nespí, město, do kterého se budete vždy rádi  vracet. Neváhejte a vstupte!

Historie

2

Jedno z nejmladších hlavních měst Evropy má bohatou historii, která sahá k dobám před dva tisíce let. První stopy po trvalém osídlení se dokonce vážou již k mladší době kamenné. Přesto je krasavice na Dunaji, jako hlavní město Slovenska lichotivě přezdívají, moderní a pokrokovou metropolí, která nabízí vše, co ke spokojenému životu potřebují obyvatelé i turisté ze všech koutů světa.

Památky

3

Pokud milujete historii a chcete navštívit některé významné památky hlavního města, doporučujeme v první řadě navštívit Bratislavský Hrad. Nejpopulárnější z památek města byla od poloviny 16. století na dvě stě let sídlem tehdejšího panovníka, konaly se zde zasedání Uherského sněmu a dokonce zde byly uloženy i vzácné korunovační klenoty. Hrad byl v roce 1961 vyhlášen za Národní kulturní památku.

Dalším ze zajímavých památek je například Grassalkovichov palác, sídlo prezidenta České republiky. Přepychový palác, původně budovaný v rokokovém stylu byl vyhledávaným místem společenského života šlechty díky svému pompéznímu vzhledu.
Z dalších památek doporučujeme navštívit například i Hrad Děvín či Slavín, odkud se Vám naskytne dokonalý výhled na panorama města.

Noční život

4

Bratislava je městem, které nikdy nespí. Množství příležitostí na kulturní či společenské vyžití je Vám tak na dosah, kdykoliv si vzpomenete. Pokud chcete ochutnat co-to ze slovenské divadelní scény, určitě si nenechte ujít jedno z představení v Slovenském národním divadle, které slibuje opravdu silný a výjimečný kulturní zážitek. A když se představení skončí, opona se zatáhne a Vám se ještě nebude chtít jít spát, běžte si zatancovat. Exkluzivní párty kluby v samotném centru města jsou k tomu jako stvořené. Kromě toho najdete v Bratislavě i množství barů a diskoték. Zatančit si můžete například v klubech Trafo, Le Club či Masquerade, milovníci alternativní hudby a umění si jistě přijdou na své v KC Dunaj.

Nákupy

5

Pokud hledáte místo, kde najdete množství světoznámých značek i praktické věci vždy po ruce, tak Bratislava jich má hned několik. V samotném centru Bratislavy se nachází nákupní centrum Eurovea, které kromě modelů zvučných značek jako Mango, ALO Diamonds, H&M či Reserved nabízí i multikino či promenádu se spoustou vychytaných restaurací. Kromě Eurovea shopping center najdete v Bratislavě i další nákupní centra jako například OC Centrál, Aupark nebo Polus City Center, situovaný v širším centru města. Pokud hledáte originální a netradiční kousky od Slovenské módních designérů a kreativců, doporučujeme obchod Kompot, situovaný nedaleko Grassalkovičova paláce, ve kterém najdete dokonalé spojení módy a zábavy.

Gastro

6

Bratislava je centrem gastronomických rozmanitostí. Pokud tedy máte mlsný jazýček a chcete ochutnat slovenské i světové speciality, jste zde na správném míste. Tradiční slovenský brynzové halušky dáte například v Slovenské restauraci na Hviezdoslavově náměstí, přímo na pěší zóně v centru Bratislavy. Milovníci kávy by jistě nemaly zapomenut navštívit legendární kavárnu Roland Caffé na Hlavním náměstí.

Výlety

7

Milovníci výletů mohou navštívit například Hrad Děvín, který nabízí impozantní výhled a tiché prostředí na kraji hlavního města. Bratislava nabízí i výborné a zejména rychlé lodní spojení do nedaleké Vídně a okolí, kde si kromě historického Stephansdomu zda Schönbrunnu můžete stejně vychutnat i nákupy. Na skok od Bratislavy, nedaleko rakouského Hainburgu se také nachází nádherný zámek Schlosshof, prázdninové sídlo Habsburků, podobné královskému sídlu ve Versailles, které působí přímo pohádkově a zároveň z něj dýchá noblesa a historie.

Více o Bratislavě se dočtete zde :)!